Metadata 449
Supervisor:
Ing. Martin PalečekArcGIS Server služba zobrazuje Radiometrickou mapu ČR 1:500 000 (M. Manová, M. Matolín,1995), která byla publikována ČGS v rámci Atlasu map ČR (GEOČR500) v roce 1998. Údaje o dávkovém příkonu gama záření hornin jsou založeny na výsledcích regionálních a detailních leteckých měřeních terestrického záření. Ilustrují distribuci přírodních radionuklidů v horninách a nadprůměrnou radioaktivitu hornin ČR jako celku.
Supervisor:
RNDr. Roman Kujal, Ph.D.Radiometrická mapa území České republiky (M. Manová, M. Matolín,1995) popisuje přírodní radioaktivitu hornin na zemském povrchu. Pole radioaktivity je vyjádřeno v dávkovém příkonu gama-záření hornin 1 m nad zemským povrchem. Údaje mapy vymezují regiony o nízké a vysoké radioaktivitě.
Supervisor:
RNDr. Roman Kujal, Ph.D.Mapová aplikace zpřístupňuje průzkumná, radiometrická a radioekologická data téměř padesát let trvajících prací bývalého podniku ČSUP (Československý uranový průmysl). Popsány jsou radioaktivní objekty (RO) s radiometrickým měřením (gama, radon) a ověřovacími pracemi (vrty, šachtice, rýhy, důlní díla), podle nichž ČSUP stanovil anomální území radioekologického rizika. Na základě údajů ČSUP byl proveden odhad hodnoty Rn indexu pro měřené objekty. Další vrstvou je radiometrická prozkoumanost ČSUP a vektorizo...
Supervisor:
Ing. Martin PalečekArcGIS Server služba zpřístupňuje radioekologická data cca padesát let trvajících prací bývalého podniku ČSUP - radioaktivní objekty (RO) s radiometrickým měřením (gama, radon) a ověřovacími prácemi (vrty, šachty, měření), radioekologické riziko (anomální území), radiometrickou prozkoumanost a vektorizované mapy ČSUP v měřířku 1 : 500 000 (zájmové regionální celky, U-mineralizace a strukturní mapu).
Supervisor:
RNDr. Roman Kujal, Ph.D.Oracle SDE databáze obsahuje data o anomálních hodnotách přirozené radioaktivity, zjištěné při povrchové prospekci radioaktivních surovin. Shrnuje databáze "Radiometrie – anomální objekty (RO)", "Radiometrie – anomální území (ANUZ)" a "Radiometrická prozkoumanost". Jedná se o radioekologická data ze zhruba padesát let trvajících prací (1945-1994) bývalého podniku Československý uranový průzkum ČSUP.
Supervisor:
Ing. Martin PalečekWMS služba zpřístupňuje radioekologická data cca padesát let trvajících prací bývalého podniku ČSUP - radioaktivní objekty (RO) s radiometrickým měřením (gama, radon) a ověřovacími prácemi (vrty, šachty, měření), radioekologické riziko (anomální území), radiometrickou prozkoumanost a vektorizované mapy ČSUP v měřířku 1 : 500 000 (zájmové regionální celky, U-mineralizace a strukturní mapu).
Supervisor:
RNDr. Roman Kujal, Ph.D.Databáze obsahuje data z radiometrického průzkumu. Radiometrie představuje měření úplné aktivita gama přirozených radioizotopů hornin na zemském povrchu, dříve se měřil úplný expoziční příkon. Měření expozičního příkonu probíhalo v letech 1957-1973 s využitím Geiger-Muellerova počítače a pokrývá celé území České republiky; naměřená data jsou uložena v jednotkách [µR/h]. Další etapa radiometrie začala v roce 1976 měřením úplné aktivity gama současně s měřením spektrometrie; měření pokrývá asi 60 % území ČR,...
Supervisor:
RNDr. Roman Kujal, Ph.D.Databáze radioaktivních objektů (RO) obsahuje dostupné údaje o anomálních objektech, zjištěných v průběhu bezmála padesátileté (1945-1994) průzkumné činnosti resortu ČSUP (nejsou zpracovány údaje z křídových sedimentů a objektů zjištěných v ložiskových vrtech). Údaje byly zpracovány z hlediska jejich vztahu ke geologické stavbě a jejich dopadu na životní prostředí. Databáze obsahuje geografické, archivní, geofyzikální, geologicko-strukturní, petrografické a mineralogické údaje o 16 203 objektech.
Supervisor:
RNDr. Roman Kujal, Ph.D.Mapy radiometricky anomálních území (ANUZ) mají podat základní představu o radiační zátěži jednotlivých regionálních celků a zhodnotit příspěvek nalezených anomálních objektů ke zvýšení radiační zátěže. Ta je závislá zejména na primární koncentraci uranu, strukturně-tektonické stavbě území, hloubce zdroje, propustnosti zemin atd. Hodnocení proměřeného území z hlediska radiační zátěže je členěno do tří kategorií – vysoké, střední a nízké radioekologické zatížení.
Supervisor:
RNDr. Petr MixaWebová stránky věnované projektu "Rebilance zásob podzemních vod" (7/2010–6/2016).